Vztahy

V životě jste zvyklé chtít určité věci. Od lidí, dětí, partnerů, od sebe nebo od života. Tyto věci jsou pro vás přirozené a normální, protože takhle jste se to naučily. Takže s tím nemáte žádný problém. Jste v klidu, působíte přesvědčivě, přirozeně a sebevědomě. A potom jsou věci, které, když chcete, tak s nimi máte problém. Nejste zvyklé je chtít, není to pro vás normální a přirozené. A tomu odpovídá vaše chování.

Když se jedná o partnera, tak od něj často chcete něco, co jste doposud nepotřebovaly, protože jste se spoléhaly na sebe a zvládaly jste, co jste potřebovaly samy, bez jeho pomoci. Ale život se mění a vy jste v situaci, se kterou nemáte zkušenost. Potřebujete od něj něco, co jste doposud nechtěly. Takže nevíte, jestli to od něj můžete chtít, jak na to bude reagovat, jak se bude tvářit, jak se zachová atd. To znamená, že s tím, co od něj potřebujete máte určitý problém. A to v menší nebo větší míře. Když s tím máte malý problém, tak dokážete zůstat v klidu a chováte se pořád přirozeně. Takže partner s tím, co od něj chcete nemá problém. Pokud jsou na vás, ale vidět pochybnosti, znamená to, že s tím máte problém, který nedokážete skrýt. Ale, protože to nutně potřebujete, tak své pocity ignorujete. Partner z vás v tu chvíli vnímá nejistotu, neklid, působíte nepřirozeně a nepřesvědčivě. Je na vás vidět, že máte problém s tím, co od něj chcete. Takže stejně, jako vy, může s tím mít problém i on. Proto se v mnoha případech zachová tak, jak od něj nečekáte. Jak chce on, jak jemu vyhovuje nebo se chová dál, jak je zvyklý. V podstatě se tváří, že vás neslyší, ignoruje vás i to, co od něj chcete. Takže k vaší nejistotě se přidá ještě naštvanost, vztek, zklamání atd. A s těmito pocity svůj pokus opakujete. A vaše emoce dále sílí. Kdykoliv svůj pokus opakujete, tak stále se stejným výsledkem. A to je důvod, proč nejste ve vztahu spokojené nebo šťastné.

Co tedy potřebujete? Chovat se v určitých případech tak, aby to, co od partnera chcete pro vás bylo přirozené a normální a vy jste byly v klidu. Díky tomu se budete chovat sebevědomě, jistě, a přesvědčivě. Partner vám bude věřit. Nic jiného mu totiž nezbude. Protože se budete chovat jinak, než doposud a vlastně stejně, jako v jiných případech, kdy od něj chcete něco, co je pro vás přirozené a kdy jste bez problému dosáhly toho, co jste potřebovaly. Musíte být v klidu i při verbálním projevu. Protože jen tak dokážete s klidem partnerovi vysvětlit, co od něj chcete a proč. Dokážete s ním o tom mluvit bez emocí. V určitých případech mu to budete umět s klidem vysvětlovat tak dlouho, dokud vás nepochopí. Dokud nedosáhnete toho, co chcete. Je to způsob, který funguje u každého, kdo chce něco změnit ve vztahu s partnerem. Kdo chce dosáhnout něčeho, co se mu zatím nepodařilo. Je určen pro všechny ženy, které chtějí vyřešit určitý problém. A chtějí ho vyřešit rychle.

A je to zároveň jediný způsob, jak změníte chování partnera bez toho, že si to v podstatě uvědomí. Každý člověk totiž reaguje na podvědomé signály a je zvyklý se rozhodovat na základě pocitů. Děláme to automaticky a nemáme možnost to ovlivnit. Je to stejné, jako když dostanete vztek. Naštvete se automaticky. Neříkáte si „tak a teď dostanu vztek“. Proto váš partner podvědomě na základě pocitů, které bude mít z vašeho nového chování, konečně změní to své. Jinak ho v určitých případech nikdy nezmění. Pokud nevěříte, že by se partner v určitých věcech mohl změnit sám, tohle je řešení právě pro vás.  

© 2019 Oldřich Peterek