Vztahy

V životě jste, jako ženy zvyklé chtít určité věci. Od lidí, dětí, partnerů, od sebe nebo od života. Tyto věci jsou pro vás přirozené a normální, protože takhle jste se naučily chovat. Takže s tím nemáte žádný problém. Jste v klidu, působíte přesvědčivě, přirozeně a sebevědomě. A potom jsou věci, které, když chcete, tak s nimi máte problém. Nejste zvyklé je chtít, není to pro vás normální a přirozené. A tomu odpovídá vaše chování.

Možná, že právě chcete od partnera něco, co jste doposud nepotřebovaly. Doposud  jste se spoléhaly na sebe a zvládaly jste určité věci, bez jeho pomoci. Ale život se mění a vy jste v situaci, kdy od něj potřebujete nutně pomoc, protože už určité věci nezvládáte. Ale, protože nevíte, jak na to bude reagovat, jak se bude tvářit, jak se zachová, tak z toho máte špatný pocit. Když s tím máte malý problém, tak dokážete zůstat navenek v klidu a chováte se pořád přirozeně. Nic na vás není vidět. Takže partner s tím, co od něj chcete nemá problém. Pokud jsou na vás, ale vidět pochybnosti, znamená to, že s tím máte problém, který nedokážete skrýt. Ale, protože to nutně potřebujete, tak své pocity ignorujete nebo jim nepřikládáte potřebný význam. Jenže partner z vás v tu chvíli vnímá nejistotu, neklid, působíte nepřirozeně a nepřesvědčivě. Je na vás vidět, že s tím, co od něj chcete máte problém. Takže stejně, jako vy, může s tím mít problém i on. Proto se v mnoha případech zachová tak, jak od něj nečekáte. Jak chce on, jak jemu vyhovuje nebo se chová dál, jak je zvyklý. V některých případech se zachová tak, jak jste vlastně očekávaly. Protože, s některými věcmi máte prostě problém. Buď nevíte, jestli od opačného pohlaví vůbec můžete určité věci chtít. Nebo nevíte, jestli to můžete chtít od vašeho partnera. /Není to mužská práce, ten můj na to není, s tím on nikdy nebude souhlasit, s tím bude mít problém atd./ Jedná se o zažitý způsob myšlení, díky kterému nedokážete změnit své nejisté chování. Skrýt své pocity, které jsou na vás vidět. Nebo je to jen strach a nepříjemné pocity z něčeho, s čím nemáte zkušenosti, co je pro vás nové. A čím jsou tyto pocity silnější, o to více ovládají vaše chování a vy s tím nic nedokážete udělat, stejně, jako s tím, jak bude partner reagovat. To je skutečná příčina vašeho současného problému. Proto se partner tváří, že vás neslyší, ignoruje vás i to, co od něj chcete. Proto o tom nechce mluvit, chová se podrážděně nebo vztekle. Protože z toho má stejné pocity, jako vy. Takže jste taky zklamané, naštvané a vzteklé, stejně, jako partner, protože jste nedosáhly toho, co jste potřebovaly. A s těmito pocity svůj pokus opakujete. A s každým dalším pokusem vaše emoce sílí. Protože svůj pokus opakujete stále se stejným výsledkem. A to je důvod, proč nejste ve vztahu spokojené nebo šťastné.

Ať od partnera právě potřebujete cokoliv, musíte se umět chovat tak, abyste navenek zůstaly v klidu. Protože budete působit přirozeně, jistě, a přesvědčivě. Protože nebudete mít nepříjemné pocity z toho, co od něj chcete, ze sebe sama nebo z partnera. Partner zůstane v klidu stejně, jako vy. V určitých případech se poprvé budete chovat jinak, než doposud. Způsobem, jakým se chováte v případech, kdy bez problému u něj dosáhnete toho, co potřebujete. Jen jste si zatím neuvědomily, v čem spočívá to tajemství, proč s něčím problém má a s něčím ne. Takže se potřebujete naučit, jak dosáhnout toho, abyste působily na partnera přirozeně, sebevědomě, aby měl pocit, že víte, co chcete. Abyste dosáhly toho, co chcete, potřebujete se naučit být taky trpělivé. Jen tak dokážete být v klidu i při verbálním projevu. Díky trpělivosti dokážete s klidem partnerovi vysvětlit, co od něj chcete a proč. Dokážete s ním o tom mluvit, bez emocí. V určitých případech je potřeba mu to s klidem, trpělivě vysvětlovat tak dlouho, dokud vás nepochopí. Protože, někdy je problém jen v tom, že vás partner nepochopil, že nerozuměl tomu, co od něj chcete, co mu říkáte. Ne, že nechtěl. Proto s ním o tom musíte umět v klidu mluvit tak dlouho, dokud vás nepochopí. Což poznáte podle toho, že dosáhnete toho, co jste potřebovaly. Na jeho případný názor dokážete v klidu a bez emocí reagovat tím svým. A protože budete v klidu, nesklouzne vaše diskuze do emocí z vaší, ani jeho strany, protože svůj klid budete přenášet na něj. Je to jediný způsob, který funguje u každého, kdo právě potřebuje něco změnit ve vztahu s partnerem. Kdo chce dosáhnout něčeho, co se mu zatím nedařilo. Je určen pro všechny ženy, které chtějí vyřešit problém, který je teď trápí. A chtějí ho vyřešit rychle.

A je to zároveň jediný způsob, jak v některých případech změníte chování partnera bez toho, že si to vůbec  uvědomí. Každý člověk totiž reaguje na podvědomé signály a je zvyklý se rozhodovat na základě pocitů, které z určitých věcí nebo lidí má. Když z někoho vnímáte pocity, které vám dodávají sebevědomí a odvahu, když je pro vás něco nové, když s něčím nemáte zkušenosti, tak jste díky tomu v klidu a pohodě. Prostě potřebujete z toho druhého mít pocity, že je všechno v pořádku, že je to bezpečné, normální atd. A to vám umožní chovat se jinak, než když máte z něčeho strach. I partner potřebuje mít pocity, které ho nechají v klidu, když má ve svém životě změnit něco, na co je zvyklý. Když se má chovat tak, jak zatím nemusel. Potřebuje z vás vnímat pocity, které mu dodají odvahu, když s něčím nemá zkušenost. Potřebuje z vás vnímat pocit klidu, který mu umožní mluvit o tom, o čem zatím nedokázal, o čem měl problém mluvit, nechtěl mluvit. Potřebuje z vás vnímat pocity klidu a podpory, které mu umožní řešit, co nemohl nebo neuměl. To vše člověk dokáže, když z toho druhého vnímá ty správné pocity. Když z vás partner nevnímá ty správné pocity, chová se nevypočítatelně nebo tak, jak nechcete. Pocity nás nutí chovat se automaticky způsobem, který nemáme možnost ovlivnit. Je to stejné, jako když dostanete vztek. Naštvete se automaticky. Neříkáte si „tak a teď dostanu vztek“. Pocity jsou spouštěče našeho chování, našich reakcí, jsou spouštěčem toho, jak v danou chvíli přemýšlíme a co uděláme. Proto z vás partner musí vnímat takové pocity, které ho přimějí chovat se tak, jak potřebujete.  A to je způsob, jak pracuji se ženami, ale i muži.  

Každá žena potřebuje ve vztahu od partnera něco jiného, aby byla spokojená nebo šťastná. A jak se říká, některé ženě stačí k štěstí opravdu jen málo. Pomůžu vám dosáhnout toho, aby pro vás bylo přirozené chtít od partnera určité věci a neměly jste z partnera, ani z toho, co chcete, špatné pocity nebo strach. Abyste nikdy neměli pocit, jestli můžete, smíte, jestli je to vhodné atd. Třeba, aby pro vás bylo přirozené chtít od partnera projevy toho, že vás má rád, že mu na vás záleží a vůbec jste nepřemýšlely nad tím, jestli na to je nebo není. Některé ženě stačí k spokojenosti, aby jí partner objal a přitiskl k sobě. Aby jí říkal, že jí má rád nebo jí jen pohladil po vlasech a usmál se na ní. Aby jí partner věnoval tolik pozornosti, kolik potřebuje k pocitu, že je ve vztahu spokojená nebo šťastná.

Mělo by být normální, chtít od partnera, aby se choval tak, že se na něj můžete spolehnout. Ale není. Mělo by být normální, že když se na něčem domluvíte, tak abyste to mohly považovat za uzavřenou záležitost. A mohly jste svou pozornost věnovat něčemu jinému. Když prostě něco slíbí, tak, aby to dodržel nebo to nesliboval. I s tím vám pomůžu.

Pomůžu vám dosáhnout toho, aby pro vás bylo přirozené chtít od partnera , aby se choval, jako muž, aby byl vaší oporou. Aby se choval, jako muž, kterému můžete věřit. Pomůžu vám, abyste si s partnerem více rozuměli, pokud zrovna tohle potřebujete. Abyste táhli tzv.za jeden provaz a shodli se na důležitých věcech. 

Pomůžu vám dosáhnout toho, aby měl partner rodinu na prvním místě. Aby s rodinou trávil více času, dával jí přednost před ostatními věcmi a dělal to přirozeně a rád. 

Pomůžu vám změnit vaše myšlení natolik, abyste svým novým chováním dosáhly toho, že s vámi bude partner mluvit o věcech, o kterých nechtěl mluvit nebo měl problém mluvit. Pomůžu vám dosáhnout toho, abyste spolu komunikovali tak, že se spolu dokážete domluvit na určitých věcech a s výsledkem jste byli spokojeni oba. 

Pomůžu vám, aby se partner přestal chovat, jako samostatná jednotka. Ať se to týká peněz, volného času, aby se přestal chovat, jako kdyby byl stále sám. Ale, aby se choval, jako součást týmu.

Jestli chcete být spokojené nebo šťastné v intimní oblasti, pomůžu vám zbavit se zábran, které vám brání o určitých věcech mluvit. Ať už na jedné nebo na druhé straně. A v případě, že narazíte na "neřešitelný" problém, tak abyste ho byli schopni postupně, po krůčcích vyřešit k spokojenosti vás obou.

Pokud máte vnímavého partnera, který je otevřený společnému řešení, tak za jedny peníze můžete přijít oba. Naučím vás, jak je potřeba se chovat, abyste společně byli ve vztahu spokojeni nebo šťastní. Vysvětlím vám určité věci, které vás zatím nenapadly nebo jste na ně dočista zapomněli a které změní vaše myšlení i chování. Jestli máte partnera, který chce pro váš vztah něco udělat a uvědomuje si, že problém je na jeho straně, tak může přijít sám. A pokud nevíte, co potřebujete, abyste měli pocit, že jste ve vztahu spokojeni nebo šťastní, tak vám pomůžu si to uvědomit. A když budete chtít, i dosáhnout toho.   

 

© 2019 Oldřich Peterek