Krize středního věku

Sám jsem si touto krizí prošel, takže vím, jak může člověka poznamenat nebo ovlivnit. Jak člověku může změnit život. Kdybych uměl to, co dnes, tak jsem věk vůbec neřešil a byl v pohodě. Jak se všeobecně ví, krize většinou přichází ve věku 40-65 let. U mužů i žen se může projevovat jinak. To si můžete přečíst nebo vyhledat kdekoliv jinde.

Důležité je, že s člověkem se děje něco, co nemůže ovlivnit. Co se rozjede naprosto automaticky a nedokáže tomu zabránit. Začnou ho ovládat určité myšlenky a pocity.

Co v nás věk vyvolává? V první řadě nespokojenost. Se vzhledem, životem, jak jsme ho prožili, co jsme si užili a neužili, co jsme stihli a nestihli. Co jsme dokázali a nedokázali. Co se nám v životě povedlo a nepovedlo. Nespokojenost s tím, jak momentálně žijeme atd. U většiny lidí se jedná o pesimismus, který vyvrcholí změnou chování. Okolí nás nepoznává, děláme nepředvídatelné kroky a ovládají nás emoce, což se odráží v našem chování. Můžeme mít nezdolnou touhu svůj život změnit stejně, jako se utápět v žalu nebo alkoholu. Můžou se začít ve větší míře objevovat zdravotní problémy, únava nebo lenost. Začneme mít pocit, že na některé věci jsme staří a že nám život pomalu proklouzává mezi prsty. Ale jsou to jen pocity, které se snaží ovládnout naší mysl. Zblbnout nás.

I když jsme starší, tak slunce svítí pořád stejně. Voda je stále stejně mokrá. Sex taky chutná pořád stejně. To přece neznamená, že když vypadáme jinak, starší, že život končí.

Pomůžu vám zbavit se strachu, obav, nejistoty a pochybností, které ve vás věk vyvolává. Potřebujete získat zpět své sebevědomí, klid a přestat řešit svůj věk. Tím se vám uleví a začnete se chovat zase normálně. Zažehnáte krizi středního věku bez toho, že byste museli ještě někdy řešit emoce spojené s vašim věkem. Z čehož jasně vyplývá, že tímto způsobem jde řešit i pocity, které máte spojené s jakýmkoliv věkem. Nemusíte zrovna procházet krizí středního věku.

© 2019 Oldřich Peterek