Zdraví a tělo

Každý věří něčemu jinému, co musí pro své zdraví udělat. Od relaxace, stravy, vitamínů, až po pravidelný odpočinek a spánek. U mnohých zdravotních problémů je potřeba odstranit příčinu, kterou jsme schopni si uvědomit a dokonce si jí se svými zdravotními problémy spojit. Ale, nevíme, co s tím.

Moderní doba sebou přináší některé aspekty, které dobře známe. Ale jsou tady i ty, kterým jsme zatím nepřikládali tak velký význam, přestože jsou logickým vyustěním dnešní doby. O stresu a jeho vlivu na zdraví dnes víme poměrně hodně. Mnohé zdravotní problémy se stresem přímo souvisejí. Určitě znáte lidi, kteří říkají "když jsem ve stresu, tak se mi úplně svírá žaludek, cítím se slabý, bolí mě hlava, záda atd." V případě dlouhodobého stresu se takový problém stane trvalou součástí příčiny, které se nemůžeme zbavit. Tedy stresu. Naučím vás chovat se tak, že určité věci nebo situace vás už do stresu přivádět nebudou. Naopak dokážete zůstat v klidu a pohodě.

Druhým a dnes možná mnohem větším problémem je syndrom únavy.  Budete se divit, ale tento problém je mnohem rozšířenější, než si myslíte a v menší nebo větší míře, se s ním dnes potýká, každý druhý člověk. A právě, když se člověk cítí unavený, ale ví, že si nemůže odpočinout, že na to nemá prostor a čas, je nejrozšířenějším řešením nemoc. Člověk v tu chvíli musí vypnout, ať chce nebo ne. Pokud jste si schopni vybavit, že se vám myšlenky na odpočinek honily hlavou a to dlouhodobě, tak patříte k těm, kteří potřebují najít způsob, jak si odpočinout. Protože je rozdíl mezi tím, že si myslíte, že jste si odpočinuli a co na to říká mozek a tělo. A pokud si opravdu neodpočinete tak, jak potřebuje tělo, tak si podvědomě najdete jinou cestu. A nemoc je rychlým a jednoduchým řešením. A když se neposlechnete, tak přijde něco tvrdšího, co už nebudete schopni ignorovat. Z mého pohledu je nejlepším řešením změnit myšlení, aby vás určité věci tolik neunavovaly. A tělo tím pádem nemělo potřebu neustále sbírat síly. Za únavou může stát taky určitá životní situace, kterou se vám i přes veškerou snahu nedaří vyřešit nebo změnit.