Zdraví a tělo

Každý věří něčemu jinému, co musí pro své zdraví udělat. Od relaxace, stravy, vitamínů, až po pravidelný odpočinek a spánek. U mnohých zdravotních problémů je potřeba odstranit příčinu, kterou jsme schopni si uvědomit a dokonce si jí se svými zdravotními problémy spojit. Ale, nevíme, co s tím.

Moderní doba sebou přináší některé aspekty, které dobře známe. Ale jsou tady i ty, kterým jsme zatím nepřikládali tak velký význam, přestože jsou logickým vyustěním dnešní doby. O stresu a jeho vlivu na zdraví dnes víme poměrně hodně. Mnohé zdravotní problémy se stresem přímo souvisejí. Určitě znáte lidi, kteří říkají "když jsem ve stresu, tak se mi úplně svírá žaludek, cítím se slabý, bolí mě hlava, záda atd." V případě dlouhodobého stresu se takový problém stane trvalou součástí příčiny, které se nemůžeme zbavit. Tedy stresu. V takovém případě je potřeba zbavit se stresu a to změnou chování a k tomu je většinou potřeba ještě nějaká krátkodobá změna životosprávy.

Druhým a dnes možná mnohem větším problémem je syndrom únavy. Tento syndrom únavy vychází ze zvyků myšlení a chování. V takovém případě je člověk líný udělat téměř cokoliv. Do ničeho se mu nechce, neustále má potřebu odpočívat, spát, vyhýbá se práci, ať už fyzické nebo psychické a už jen přemýšlení nad nějakým problémem může člověka unavit. Budete se divit, ale tento problém je mnohem rozšířenější, než si myslíte a v menší nebo větší míře, se s ním dnes potýká, každý druhý člověk. A právě, když se člověk cítí neustále unavený, není tělo schopné se vyrovnat se zdravotním problém, jako když se cítí plný energie a odpočatý. Přestože je to jen odraz určitého zvyku chování, má destrukční dopad na tělo a život člověka. Řešením je změna chování a krátkodobá nebo střednědobá změna životosprávy.

Třetím problémem je samotná životospráva. Pokud si myslíte, že na vaše zdraví nemá vliv, jak se stravujete, jestli máte dostatek pohybu, odpočinku, relexace atd., tak jste na omylu. Důvodem je, že s věkem máme o své zdraví větší strach. Ať chceme nebo ne, jsme přesvědčeni, že od určitého věku potřebujeme více vitamínů, pestřejší stravu, více ryb a méně uzenin, že musíme omezit kávu nebo alkohol atd. V případě, že jsme o tom přesvědčeni, nemůžeme tuto skutečnost ignorovat. Něco jiného je, pokud o tom nejste přesvědčeni. Ale je rozdíl v tom, o čem jste přesvědčení a v tom, co odmítáte změnit nebo, co záměrně ignorujete. Odnese to zase jen vaše zdraví. Pokud nevíte, jak si uvědomit, o čem jste a nejste přesvědčeni, že musíte pro vyřešení svého zdravotního problému udělat, pomůžu vám. Pokud víte, ale nejste schopni se překonat a chovat se, jak je potřeba, i s tím vám pomůžu a to až tak, že to budete dělat naprosto automaticky a vůbec s tím nebudete mít žádnný problém.  

Pokud chcete v životě řešit co nejméně zdravotních problémů, poznejte sebe sama. Uvědomte si, o čem jste přesvědčeni, že musíte udělat pro své zdraví a co pro psychickou pohodu. Můžete tím nejen předejít určitým problémům, ale když už se nějaký objeví, tak se ho rychle zbavit.