Zdraví a tělo

Každý věří něčemu jinému, co musí pro své zdraví udělat. Od relaxace, stravy, vitamínů, až po pravidelný odpočinek a spánek. U mnohých zdravotních problémů je potřeba odstranit příčinu, kterou jsme schopni si uvědomit a dokonce si jí se svými zdravotními problémy spojit. Ale, nevíme, co s tím.

Moderní doba sebou přináší některé aspekty, které dobře známe. Ale jsou tady i ty, kterým jsme zatím nepřikládali tak velký význam, přestože jsou logickým vyustěním dnešní doby. O stresu a jeho vlivu na zdraví dnes víme poměrně hodně. Mnohé zdravotní problémy se stresem přímo souvisejí. Určitě znáte lidi, kteří říkají "když jsem ve stresu, tak se mi úplně svírá žaludek, cítím se slabý, bolí mě hlava, záda atd." V případě dlouhodobého stresu se takový problém stane trvalou součástí příčiny, které se nemůžeme zbavit. Tedy stresu. V takovém případě je potřeba zbavit se stresu a to změnou chování a k tomu je většinou potřeba ještě nějaká krátkodobá změna životosprávy.

Druhým a dnes možná mnohem větším problémem je syndrom únavy.  Budete se divit, ale tento problém je mnohem rozšířenější, než si myslíte a v menší nebo větší míře, se s ním dnes potýká, každý druhý člověk. A právě, když se člověk cítí neustále unavený, ale ví, že si nemůže odpočinout, že na to nemá prostor a čas, jediným řešením je nemoc. Člověk v tu chvíli musí vypnout, ať chce nebo ne. Pokud jste si schopni vybavit, že se vám myšlenky na odpočinek honily hlavou a to dlouhodobě, tak patříte k těm, kteří potřebují buď vyléčit tělo nebo najít způsob, jak si odpočinout, aby se situace neopakovala. Protože jednorázové řešení neodstraní příčinu, kvůli které může po čase přijít nemoc nová.

Třetím problémem je samotná životospráva. Pokud si myslíte, že na vaše zdraví nemá vliv, jak se stravujete, jestli máte dostatek pohybu, odpočinku, relexace atd., tak jste na omylu. Důvodem je, že s věkem máme o své zdraví větší strach. Ať chceme nebo ne, jsme přesvědčeni, že od určitého věku potřebujeme více vitamínů, pestřejší stravu, více ryb a méně uzenin, že musíme omezit kávu nebo alkohol atd. V případě, že jsme o tom přesvědčeni, nemůžeme tuto skutečnost ignorovat. Ale, můžeme jí obejít. Pomůžu vám najít cestu, jak se přimět k tomu, abyste se chovali, jak potřebujete, ale nejste schopni se k tomu donutit. Nebo vám pomůžu najít řešení, kdy se určitých věcí v životě nemusíte vzdát, dělat je jinak. Ale začnete dělat něco jinak, co vám nebude dělat potíže a díky tomu tělo dostane to, co potřebuje.