Bez sebevědomí se v životě neobejdete

Každý z nás k životu potřebuje sebevědomí. Co to vlastně sebevědomí je. Je to schopnost chovat se tak, abychom dosáhli v životě toho, co chceme. Je to schopnost být spokojený sám se sebou a se svým životem. Protože, když v životě máme to, na čem nám záleží, jsme spokojeni a obráceně.

Nezáleží na tom, jak velké jsou naše cíle, ale na tom, co je pro nás důležité. V životě jsou základní věci, které chtějí téměř všichni. A to jsou peníze, láska, sex a zdraví. Někdo chce být úspěšný, obdivovaný, uznávaný, bohatý, přitažlivý nebo atraktivní, chceme být hubeni, oblíbení atd. Každý chce kromě těch základní věcí ještě mnoho dalších. Ale to už je individuální záležitost. Tohle všechno, ani nic z toho nebudete mít, pokud nebudete mít sebevědomí. Pokud se nenaučíte, jak ho získat.

Často v životě chceme něco, nad čím vůbec nepřemýšlíme. Jestli to, co chceme, skutečně vyřeší náš problém. Nepřemýšlíme nad tím, proč to chceme a jestli skutečně dosáhneme toho, co od toho očekáváme, co si od toho slibujeme. Takže logicky špatné zadání rovná se špatný výsledek. Proto potom výsledek neodpovídá tomu, čeho jsme chtěli dosáhnout. Není divu, že si potom nevěříme, nejsme si jisti sami sebou. Že nám věci v životě nefungují tak, jak chceme.

Takže první krok spočívá v tom, naučit se přemýšlet nad tím, co v životě chcete, proč to chcete, čeho tím chcete dosáhnout a jestli, když toho dosáhnete, budete s výsledkem spokojeni. Díky tomu získáte sebevědomí, že jste se rozhodli správně. Získáte jistotu, protože se zbavíte strachu, obav a pochybností. Prostě všech nepříjemných pocitů a myšlenek, které ve vás jindy vyvolávají pochybnosti o sobě nebo o tom, co chcete.

Druhým krokem je uvědomit si, co proto, co chcete musíte udělat. Nebo, jak se kvůli tomu musíte umět chovat. Naučím vás způsob, jak dosáhnout toho, abyste se chovali, jako když máte pevnou vůli, ctižádost, trpělivost atd. Díky tomu získáte jistotu, že dosáhnete toho, co chcete. Přestanete o sobě pochybovat, začnete si věřit. Jistotu získáte tím, že ve vás nebude jediná pochybonost, obava nebo strach. A když uvidíte výsledek, dosáhnete toho, co jste chtěli, získáte sebevědomí a budete spokojeni. Protože pocity, jako je radost, spokojenost, štěstí, v životě máme, když jsou věci tak, jak chceme. Když jsou věci podle našich představ.

Je nasnadě, že pokud máte pocit, že jste udělali vše proto, co jste chtěli a výsledek se nedostavil, někde děláte chybu. Pokud si jí nejste vědomi, tak si tu chybu jen neuvědomujete. Naučte se, jak získat sebevědomí a budete spokojeni ve vztahu s partnerem, s chováním svých dětí, rodičů, lidí okolo vás. Budete spokojeni se svým tělem, chováním, tím, jak vypadáte, se svým životem. Když si z toho, jak musíte myslet, vytvoříte zvyk, nepoznáte pocit prohry nebo nespokojenosti. A to samé naučíte své děti. Dali jste jim život, dejte jim taky pocit sebevědomí a štěstí. Protože to potřebují, stejně, jako vy.