Chci mít rodinu na prvním místě

Když mám rodinu na prvním místě, tak k tomu všechny vedu. Vysvětluji všem členům rodiny, proč musí být rodina na prvním místě. Vychovávám je k tomu. A sám jdu příkladem. A čím dříve s tím začnu, tím lépe.

Jako první musíte změnit své myšlení. Zbavit se svých pochybností, obav a zažitých zvyků myšlení. Musíte získat jistotu, že tohle je skutečně to, co chcete. Tím získáte sebevědomí a budete si věřit. A to vám umožní chovat se přesvědčivě a považovat to, co chcete za něco normálního a přirozeného. Abyste dosáhli toho, že se stejně budou chovat i ostatní členové rodiny. Pouze, když jste o něčem sami přesvědčeni, můžete o tom přesvědčit i ostatní. Bez tohoto kroku jsou všechny vaše snahy, aby to takhle ve vaší rodině bylo, zbytečné.

Musíte si uvědomit, co si vůbec představujete pod slovy rodina. Co si představujete pod tím, že máte rodinu na prvním místě. Musíte si umět představit, jak se v takovém případě k sobě členové rodiny chovají. Od rodičů, až po děti. Když si uvědomíte, co si konkrétně pod tím představujete, tak u každé věci musíte získat jistotu, abyste se podle toho začali sami přirozeně chovat. Je to jediný způsob, jak dosáhnout stejného chování také u partnera.

V životě platí, že pokud něco chcete od druhých, nejdříve se sami musíte podle toho chovat. Proč? Protože, kdyby to pro vašeho partnera bylo přirozené, chová se tak a vy ho nemáte, co učit. Ale, protože se tak nechová, tak to neumí. Takže ho tomu musíte naučit. A nejlépe přirozeně, aby to šlo vlastně úplně samo. Musíte umět vysvětlovat, aby vás pochopil, co a proč od něj chcete. Vysvětlujete, aby v tom viděl smysl. Protože vyrůstal v prostředí, kde se tomu nemohl naučit. Neměl od koho, protože jeho rodiče se tak nechovali. A od koho se učíte základní věci pro život? Od svých rodičů. Neumíme mnoho věcí, protože jsme se je neměli, kde naučit. A pokud se je nemůžeme naučit od partnera nebo partnerky, kteří měli to štěstí a vyrůstali v rodině, kde je k tomu vedli a vychovávali, tak, kde se to máme naučit? Nikde.

Pokud se chcete naučit, jak dosáhnout toho, aby všichni členové rodiny měli rodinu na prvním místě, musíte se to sami naučit. A pokud si myslíte, že se tak chováte, tak musíte vidět odpovídající výsledky. Znamená to, že se členové vaší rodiny chovají způsobem, se kterým jste spokojeni. Pokud tomu tak není, někde je chyba. Buď si nejste jisti, co si pod tím „rodina na prvním místě“ máte představit. Nebo to víte, ale nevíte, co máte udělat proto, aby se podle toho chovali ostatní členové rodiny. Můžete mít také pocit, že na to nemáte dost sil a energie, že na to nemáte čas, i když to chcete. Můžete mít také pocit, že se v duchu toho chováte, ale výsledky nevidíte. S tím vším vám pomůžu. Naučím vás něco, co změní vaše myšlení a chování stejně, jako ostatních členů rodiny. Aby se chovali v duchu toho, že rodina má být na prvním místě.