Získejet si respekt okolí

Pokud v životě nedokážete přimět lidi, aby se k vám chovali, jak chcete, tak se k vám budou chovat tak, jak chtějí oni. Potom, to, co říkáte, co chcete, nemusí nikoho zajímat. Když se z tohoto stane zvyk, nevíte, jak to změnit. Můžete se nechat ponižovat, necháte si líbit věci, které se vám sice nelíbí, ale nedokážete s tím nic udělat. Váš život nevypadá tak, jak chcete, protože vás ovládají pocity, jako je strach a obavy. V životě nebudete spokojeni, když se nedokážete chovat tak, jak chcete. Dokud nebudete umět řešit určité situace tak, jak chcete. Dokud s vámi nebudou lidé jednat tak, jak chcete. Čím více se dokážete chovat tak, jak chcete, čím více se vám daří dosáhnout toho, co chcete, o to více jste v životě šťastnější a spokojenější.

Získejte si respekt tím, že dokážete říci NE.

Je potřeba umět říci ne a nemít z toho špatný pocit. Strach, obavy nebo pochybnosti. A lidé okolo vás to z vašeho chování budou vnímat, proto vás budou brát vážně. Jste přesvědčiví, věříte si, jste si jisti sami sebou a tím, proč jste řekli ne. Proto lidé budou vaše ne respektovat.

- mějte svůj názor

Lidé vás budou respektovat, protože si dokážete stát za svým názorem. Nebudete ho měnit jen proto, že někdo má jiný. Přestanete své názory měnit ze stachu, že jste jediní, kdo má jiný názor nebo proto, že by se někomu váš názor nemusel líbit a máte z toho nepříjemné pocity.

- stůjte si za tím, co říkáte

Když lidé vidí, že jste přesvědčení o tom, co říkáte, nepochybujete a jste si tím jistí, respektují, co říkáte. I když máte jiný názor, pohled, postoj nebo představu o určité věci. Respektují, když s určitou věcí nesouhlasíte, když se vám něco nelíbí, když vám něco nevyhovuje.

- naučte se říci, co chcete vy

Lidé začnou respektovat, co chcete vy, protože se přestanete chovat, že nevíte, je vám to jedno, tak to rozhodni ty, stejně nikoho nezajímá, co chci, stejně se budou tvářit, že mě neslyší, zase mě budou ignorovat. Dokážte pevným hlasem říci, co chcete a stůjte si za tím. Dejte svým chováním najevo, že lidé musí respektovat, co chcete vy.

- nenechte si mluvit do života

Lidé nerespektují, jak řešíte určité situace nebo věci ve svém životě, protože o sobě neustále pochybujete, nejste si jisti. Uvědomte si jednu věc, všechno v životě řešíte nejlépe, jak umíte, děláte nejlépe, jak umíte. Chováte se nejlépe, jak umíte a věci děláte jenom tak, jak umíte. Naučte se podle toho chovat a lidé vás budou respektovat. Svůj život žijete nejlépe, jak umíte. Tak proč by vám ostatní měli do něj mluvit? Naučte ostatní respektovat, jak žijete.

- získejte sebevědomí

Když z vás lidé přestanou vnímat strach, obavy nebo pochybnosti, začnou se k vám chovat tak, jak od nich budete požadovat. Už jim nikdy nedovolíte, aby se k vám chovali, jako dříve. Budete se divit, jak lidé dokážou změnit své chování, když z vás vnímají jistotu a sebevědomí.

Nové chování se vám musí zažít tak, aby se z toho stal zvyk a ten změnil trvale vaší povahu. Je to jediný trvalý způsob, proč se nedokážete chovat, tak, jako dříve. I když se lidé moc snaží a chtějí, tak pokud se jim nové chování nezažije pod kůži a nestane se z toho nový zvyk, tak se po čase automaticky vrácí k tomu původnímu. A lidé se k nim znovu začnou chovat, jako dříve. Protože se jim vrátí staré pocity, jako je strach, obavy a pochybnosti a ty je zase budou ovládat.