Logika

Když máte v hlavě velký zmatek, nevíte, kde byste měli začít svůj život řešit, musíte to udělat postupně. Třeba tím, že si jako první vyřešíte věci, které vás nejvíce trápí. Věci, na které musíte neustále myslet. Vyřešte, jako první ty, na kterých vám záleží, které jsou pro vás důležité a zatím jste s nimi nedokázali pohnout. Díky tomu získáte zpět klid a sebevědomí.

Neporadím vám, co by to mělo být. Poznáte to podle pocitů. Ty vám napoví, co je pro vás v životě nejdůležitější, co máte na prvním místě. Pokud budete řešit jiné věci, jen proto, že si myslíte, že jsou tyhle neřešitelné, dostanete se do začarovaného kruhu, ze kterého není cesty ven. Toho, co nosíte v hlavě se nikdy nezbavíte. Nepomůže problémy odkládat nebo je ignorovat.

V životě věci řešíme podle toho, jak jsme zvyklí a děláme to automaticky. Když si s něčím nevíme rady, hledáme pomoc u přátel, odborníků nebo, když opravdu nevíme kudy kam, tak na internetu nebo v časopisech. A tito lidé nám poradí něco, s čím mají vlastní zkušenost nebo nějakou zprostředkovanou radu. A odborníci vám poradí to, co většině před vámi. Bez ohledu na to, jak myslíte, jak se díváte na určité věci, jak o nich přemýšlíte, kde jsou hranice toho, čemu jste schopni věřit a čemu ne. Bez ohledu na to, jestli pro vás řešení bude složité nebo dokonce nemožné. Jestli vám bude příjemné nebo nepříjemné. Protože na tohle všechno je potřeba brát ohledy.

Všichni jsme jiní a co je pro někoho naprosto přirozená a normální věc, je pro jiného úplný rébus, se kterým si neví rady. Každý člověk je originál a podle toho je potřeba k němu přistupovat. Ze stejné situace, máme rozdílné pocity. Stejnou situaci, vidíme každý jinak. A stejnou věc, řešíme téměř všichni jinak. Tak, jak je pro nás přirozené nebo, jak to umíme. Určité situace nás nutí přemýšlet. A když jsme zbrklí, nedokážeme být v klidu, tak na řešení buď vykašleme, odložíme ho nebo přijdeme na takové, kterým si nejsme jisti a tak z něj nemáme dobrý pocit.

Každé řešení, ze kterého máte dobrý pocit, je správné. Když z něčeho máte radost, je to jasné znamení, že je všechno v pořádku. Radost máme, když se nám něco podaří, když děláme něco, co nás baví, radost máme, když je něco na dobré cestě nebo máme radost, když jsme si jisti řešením našeho problému, se kterým jsme si doposud nevěděli rady. A s tím přichází naše přesvědčení, že všechno bude v pořádku. Tyto pocity nejde oklamat, ani uměle vytvořit. A když jsme si něčím jisti, jsme o tom přesvědčeni, tak to nemůže dopadnout jinak, než jak chceme. Když si něčím nejsme jisti, věci můžou dopadnout jakkoliv. Dobře, ale i špatně.

Někdy z určitých věcí nemáme dobrý pocit a ani nevíme proč. A jenom to, nás může odradit od vyřešení problému. Přitom, kdybychom se zamysleli, tak můžeme stejného výsledku dosáhnout způsobem, ze kterého nebudeme mít špatné pocity nebo z něj budeme mít příjemný, dobrý pocit. Vždy existuje více řešení, jedné situace. Jen si je musíme umět uvědomit. A to je to, co nám dělá problém.