Logika

V životě řešíte věci automaticky tak, jak jste zvyklí. Když si s něčím skutečně nevíte rady, hledáte pomoc u přátel nebo na internetu a v časopisech. A tito lidé vám poradí něco, s čím mají vlastní zkušenost nebo vám dají, nějakou zprostředkovanou radu. A odborníci vám poradí to, co většině před vámi. Bez ohledu na to, jak myslíte, jak se díváte na určité věci, jak o nich přemýšlíte, kde jsou hranice toho, čemu jste schopni věřit a čemu ne. Bez ohledu na to, jestli pro vás řešení bude složité nebo dokonce nemožné. Protože, tohle vše rozhoduje o tom, jestli to u vás bude fungovat nebo ne.

Všichni jsme jiní a co je pro někoho naprosto přirozená a normální věc, je pro jiného úplný rébus, se kterým si neví rady. Každý člověk je originál a podle toho je potřeba k němu přistupovat. Ze stejné situace, máme rozdílné pocity. Stejnou situaci, vidíme, každý jinak. A stejnou věc, řešíme, téměř všichni jinak. Tak, jak je pro nás přirozené nebo, jak to umíme.

Každé řešení, ze kterého máte dobrý pocit, je správné. Když z něčeho máte radost, je to jasné znamení, že je všechno v pořádku. Radost máme, když se nám něco podaří, když děláme něco, co nás baví. Radost máme, když je něco na dobré cestě nebo máme radost, když jsme si jisti řešením našeho problému, se kterým jsme si doposud nevěděli rady. A s tím přichází jistota, že všechno bude v pořádku. Tyto pocity nejde oklamat, ani uměle vytvořit. A když jsme si něčím jisti, tak to nemůže dopadnout jinak, než jak chceme. Když si něčím nejsme jisti, pochybujeme, neustále na probém myslíme. Věci díky tomu můžou dopadnout, jakkoliv. Dobře, ale i špatně.

Někdy z určitých věcí nemáte dobrý pocit, ani nevíte, proč. Můžete mít z nich strach, obavy, pochybnosti, nevěřít jim a potom nevěřite, ani řešení, které může být správné. Jsou to jenom vzorce myšlení, které vás odrazují, od vyřešení problému. Nevěřit sobě, nevět tomu, co si myslíte. Věřit jiným. Zkušeným, starším, odborníkům, těm, kteří mají s danou věcí zkušenost. Přitom, kdybyste se zamysleli, tak můžete výsledku dosáhnout vlastním způsobem, který si ale právě díky tomu, že si nevěříte, nedokážete uvědomit. Protože se nedokážete podívat na věc z jiného úhlu pohledu. Nedokážete zachovat potřebný klid, k dosažení toho, co chcete. Volíte první, které vás napadne a to jen proto, že vás k tomu nutí vzorce myšlení. Vždy existuje více řešení, jedné situace. A to je to, s čím vám pomůžu. Najít řešení, které vám bude vlastní a nebude vám dělat žádný problém.