Já chci

V životě je důležité uvědomit si, co chcete a co nechcete. Pokud nezačnete nad některými věcmi přemýšlet, budou vám zbytečně komplikovat život. Není to nic jednoduchého, ale dá se to naučit.

Některé věci vás prostě nenapadnou, že byste mohli změnit, že byste je měli chtít změnit. Pro někoho je normální a přirozené, že nerozumí dnešní hudbě, umění, lidem atd. Chováme se stejně, jako naši předci. Za nás byla tráva zelenější, moře modřejší a slunce žlutější. Jel jsem s dětmi autem a dcera naladila určitou stanici. Hned se mi hlavou začaly honit myšlenky, že je to hrůza, budu to muset poslouchat celou cestu, mám to snad vypnout apod. Za chvíli jsem si uvědomil, že se chovám stejně, jako všichni starší lidé. A to nejsem žádný stařec. Ale to já nechci, sakra, co s tím? Uvědomil jsem si, že chci té muzice přijít na kloub a chci jí rozumět. Světe div se, po určité době jsem si stejnou stanici naladil sám a neměl jsem s ní nejmenší problém. Proč? Protože jsem chtěl. Mimochodem poslouchám jí i teď, když to píšu.

Dokud starší nebudou chtít rozumět mladším, dokud mladší nebudou chtít rozumět straším, budeme se stále chovat podle zvyků, které jsme odkoukali a zdědili. Podle kterých jsme se naučili chovat. A nedokážeme s tím nic udělat. Proto je v životě, tak důležité nad věcmi přemýšlet. Uvědomit si, co chceme. Když budete tvrdit, že moderní technice nerozumíte, tak jí nikdy, rozumět nebudete. Protože, tím vlastně vyjadřujete, že jí rozumět nechcete. Když si uvědomíte, že jí chcete rozumět, světe div se, začnete jí přicházet na kloub. Třeba, vás to začne i bavit.

Dokud budete říkat, že druhému pohlaví nikdy rozumět nebudete, tak mu prostě nemůžete rozumět. Dokonce říkáme, že svým vlastním dětem nebo partnerovi nerozumíme, místo toho, abychom jim chtěli rozumět a samozřejmě, musíme chtít, aby i oni rozuměli nám. Chtít je chápat a chtít, aby oni chápali vás. Protože váš mozek pracuje jen podle toho, co chcete a vy se chováte a myslíte taky, jen podle toho, co chcete. Musíte si uvědomit, jestli vám opravdu vyhovují různé zvyky myšlení a chování a jestli, si tím zbytečně nekomplikujete život. Často s tím máme problém, protože určité věci si myslíme a říkáme tak automaticky, že si je vlastně, ani neuvědomujeme. Tak se chtějte poslouchat, chtějte se slyšet, co říkáte. Možná se nebudete stačit divit.

Je důležité uvědomit si, co ze zvyku říkáte, že nechcete, nemůžete, co nejde, nedokážete, neumíte si představit atd. U některých věcí stačí, když si uvědomíte, že chcete. A váš život se v mnoha věcech změní k lepšímu. Vypněte autopilota v sobě a přeprogramujte se, tím nejjednodušším způsobem.